Praca nad projektem wnętrza składa się z kilku etapów:

  1. Pierwsza rozmowa, podczas której omawiamy wstępny zarys projektu i zapoznajemy się z Państwa oczekiwaniami.
  2. Podpisanie umowy na realizację projektu i omówienie jego szczegóły. W tym czasie omawiamy Państwa inspiracje i planowany budżet, a po analizie tych informacji przystępujemy do kolejnych konsultacji.
  3. Dokonanie pomiarów w celu późniejszego przygotowania rysunków wykonawczych. Dokładne dokonanie inwentaryzacji to brak niespodzianek i niezgodności z rysunkami technicznymi podczas dokonywania prac remontowych. Na terenie Białegostoku i okolic pomiarów dokonujemy samodzielnie. 
  4. Rozpoczęcie tworzenia wizualizacji. Otrzymujecie Państwo formularz, w którym podajecie Państwo swoje preferencje dotyczące kolorystyki, zastosowanych materiałów oraz mebli i wyposażenia. Na bazie podanych informacji tworzymy wizualizacje odpowiednie do wskazanego przez budżetu. Po zapoznaniu się przez Państwa z przesłanym projektem, dwukrotnie go omawiamy i ewentualnie nanosimy poprawki.
  5. Stworzenie układu funkcjonalnego na bazie ostatecznej wersji wizualizacji.
  6. Sporządzenie szkicu szczegółowego budżetu, zawierającego koszt proponowanych przez nas materiałów, mebli, sprzętu i innych elementów które będą wykorzystane w projekcie, w określonych przez Państwa, na wcześniejszym etapie graniach.
  7. Stworzenie dokumentacji technicznej wnętrza, czyli rysunków 2D przedstawiających jak wykonawcy powinni zrealizować projekt, by rzeczywistość odzwierciedliła wizualizacje. W jej skład wchodzą: projekt elektryki i oświetlenia, projekt hydrauliki i c.o., projekt sufitów podwieszanych, dobór opraw oświetleniowych, zestawienie kolorów ścian, okładzin ściennych, siatka rozkładu płytek kuchnia/łazienka, projekt mebli na wymiar, listę materiałów wykończeniowych, produktów i mebli.
  8. Sporządzenie listy materiałów i produktów, zastosowanych przy tworzeniu wizualizacji, wraz z odnośnikami do sklepów. Do Państwa należy decyzja czy skorzystacie ze wskazanych przez nas propozycji.
  9. Po zaakceptowaniu przez Państwa wszystkich poprzednich etapów, przystępujemy do zebranie wszystkich elementów projektu w całość i sprawdzenie ich zgodności. Na tym etapie możecie Państwo wnieść drobne uwagi do projektu.